Lądowisko Brzeska Wola - EPBI

Brzeska Wola położona jest 70 km na południe od Warszawy, niedaleko Białobrzegów. Lądowisko wpisane jest ewidencjonowane pod numerem 159 w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Lądowisko położone jest około 2 km od drogi ekspresowej "S7" zjazd Kamień / Sucha. 

Na lądowisku znajduje się  pas 10/28 o długości 775 metrów. Progi pasa są przesunięte z każdej strony, by zapewnić 3 stopniową ścieżkę zniżania. Pas oznaczony jest białymi znacznikami na progach oraz wzdłuż drogi startowej.  Lądowisko otoczone jest lasami o wysokości 15 metrów, które mogą dawać efekt turbulencji od strony zawietrznej. 
Wiatrowskaz znajduje się w po południowej stronie lądowiska, na wysokości hangaru ; w okolicy stacji transformatorowej. Hangar jest ogrodzony, strzeżony i monitorowany. 

 

Lądowisko dopuszczone jest do wykonywania operacji wg przepisów VFR. Lądowisko znajduje się pod przestrzenią TMA EPWA sektor "D". Dolna granica przestrzeni wynosi 6500 ft. Przed lądowaniem i startem dowódca SP musi upewnić się co do właściwego stanu nawierzchni lądowiska telefonując do zarządzającego lądowiskiem. Decyzję o starcie i lądowaniu dowódca podejmuje na własną odpowiedzialność. 

Dokumentacja lądowiska

Przed rozpoczęciem współpracy, zalecamy zapoznanie się poniższymi dokumentami lądowiska Milewo:

Lokalizacja